Hory a mesto – Bratislava

Pre toho, kto má chuť stráviť víkend v Bratislave, na festivale Hory a mesto sú jaskyniam venované dve prednášky na nedeľňajšie popoludnie 14. marca. Monika Orvošová predstaví svoju cestu za kryogénnymi kryštálmi až na ďalekú ruskú Sibír.
http://www.horyamesto.sk/hlavny_program/cestokluby_kino_svet/bajkal/
Lukáš Vlček divákov zavedie spolu s jaskyniarmi do podzemia Muránskej planiny pri putovaní za dušou krajiny.
http://www.horyamesto.sk/hlavny_program/cestokluby_kino_svet/jaskyne_muranskej_planiny/
 
V novom čísle Krás Slovenska sa pozrieme na jednu z najzáhadnejších jaskýň nášho územia – Jazernú jaskyňu napojenú na unikátnu Periodickú vyvieračku.
Krsy Slovenska – Home y
V blogu Žanety Darokovej si nájdete pozvánku na výstavu s názvom Zem nad hlavou: Rožňavská jaskyniarska fotografia v Bratislave, ktorá trvá do konca marca.
http://darokova.blog.sme.sk/c/376285/fotografie-podzemia-slovenskeho-krasu.html
Známe sú už aj výsledky španielskej fotografickej súťaže špecializovanej na biospeleológiu, ktorá prebiehala v nadväznosti na našu Speleofotografiu.
http://bioespeleologia.blogspot.com.es/2015/02/ganadores-del-concurso-de-fotografia.html
V celosvetovom kalendáriu speleologických eventovhttp://www.speleogenesis.info/directory/calendar/event.php?id=248 nájdete aj pozvánku a prvý cirkulár na 23. speleologickú školu v Postojnej kombinovanú s oslavou 50. výročia založenia Medzinárodnej speleologickej únie UIS.
http://iks.zrc-sazu.si/en/index.html
 
Do konca mesiaca je možné prihlásiť sa na Speleo Camp Gouffre Berger 2015 a zúčastniť sa tak medzinárodného jaskyniarskeho projektu pod gesciou Európskej speleologickej federácie a Francúzskej speleologickej federácie. 
http://cds39.fr/rdv/rdv2015/berger/berger2015.htm
Kto by sa chcel o tejto famóznej jaskyni dozvedieť viac, dočíta sa vo vydarenej publikácii Gouffre Berger – L’esprit d’equipe.
http://www.gouffreberger.org/

Komentár WEB

Pridaj komentár

Facebook komentár