Lezecké dni na Mojtíne 2019

úvodná foto 1

V dňoch 13. – 15.9.2019 sa budú konať v poradí už šieste lezecké dni na Mojtíne. Celá akcia bude pod patronátom Horskej Záchrannej Služby a jej vyškolených inštruktorov, kde si nový adepti budú môcť osvojiť jednolanovú lezeckú techniku a skúsenejší jaskyniari sa budú môcť zdokonaliť vo svojich znalostiach.

Trenažér jednolanovej techniky bude nedaľeko obce Mojtín, pre adeptov ktorým to pôjde od ruky bude na záver zlatá bodka v podobe zlaňovania 70 m steny alebo Mojtínskej jaskyne.

Večer posedenie pri pive a ohni s dobrou partiou ľudí.

Je potrebné aby adepti mali so sebou lezeckú výstroj: speleo sedačka, ručný (Jumar) a prsný (Croll) blokant, brzda (STOP), ypsilonka (Speleogica) a prilba ale hlavne dobra náladu a chuť!

Ubytovanie:

ZDARMA, na jaskyniarskej základni na Mojtíne, nutné si je priniesť spacák, prípadne stan. Miesta je dosť.

Strava:

z vlastných zásob, možnosť sa najesť neďaleko základne v reštaurácií, na základni je aj malá kuchynka, takže sa dá aj káva uvariť prípadne niečo malé uvariť. Potraviny sú na skok so základne.

AKCIA SA USKUTOČNÍ POKIAĽ SA PRIHLÁSI MINIMÁLNE 10 ĽUDÍ.

Je potrebné sa nahlásiť do 1.9.2019

U Ľubici Luhovej buď na telefónnom čísle: +421908447205 alebo emailom: lub.luhova@gmail.com

Alebo u Petra Medzihradského: +421905380671, email: medzo.petrus@stonline.sk

Účastnícky poplatok bude 10 €, uvaríme guláš (sobota) a pokryjeme spotrebu za energiu spotrebovanú na základni.

Prístup:

najjednoduchšie autom Dostanete po diaľnici do obce Beluša, odtiaľ popod diaľnicu smer Belušské Slatiny. Pokiaľ sa niekto vyberie vlakom tak do Púchova a zo stanice ide autobus cez Belušu priamo na Mojtín.

GPS: 48°59’04.4″N 18°24’28.5″E

Podporili