Lezecké dni 2022

, Lezecké dni 2022, Slovenská speleologická spoločnosť

V dňoch 01. – 03.7.2022 sa uskutočnia po dlhšej „kovidovej“ pauze lezecké dni na Mojtíne. Celá akcia bude pod patronátom Horskej Záchrannej Služby s jej vyškolenými inštruktormi, v spolupráci s JK Dubnica nad Váhom a OS Liptovský Mikuláš. Noví aj starí adepti si budú môcť osvojiť/zdokonaliť sa v jednolanovej lezeckej technike.

Trenažér jednolanovej techniky bude neďaleko obce Mojtín, pre adeptov, ktorým to pôjde od ruky bude na záver programu možnosť ísť zlaňovať 70 m stenu vo voľnom teréne alebo Májovú jaskyňu.

Večer bude spestrený náučným rozprávaním o prvej pomoci v jaskyniach, spolu s posedením pri pive a ohni s dobrou partiou ľudí.

Je potrebné aby účastníci mali so sebou lezeckú výstroj: speleo sedačka, ručný (Jumar) a prsný (Croll) blokant, brzda (STOP), ypsilonka (Speleogica), čelovka a prilba ale hlavne dobrá nálada a chuť! Pokiaľ budete mať záujem ísť do Májovej jaskyne, treba si pribaliť aj podkombinézu a kombinézu.

Ubytovanie:

ZDARMA, na jaskyniarskej základni na Mojtíne, nutné si je priniesť spacák, prípadne stan. Miesta je dosť.

Strava:

z vlastných zásob, na základni je aj malá kuchynka, takže sa dá aj káva spraviť prípadne niečo malé uvariť. Potraviny sú na skok od základne. Je možnosť opekať.

AKCIA SA USKUTOČNÍ POKIAĽ SA PRIHLÁSI MINIMÁLNE 10 ĽUDÍ.

Je potrebné sa nahlásiť do 10.6.2022

U Ľubici Marekovej buď na telefónnom čísle: +421908447205 alebo emailom: lub.luhova@gmail.com

Účastnícky poplatok bude 10 €, uvaríme guláš, príp. inú hustú polievku (sobota) a pokryjeme energie a drevo spotrebované na základni.

Prístup:

najjednoduchšie sa autom dostanete po diaľnici do obce Beluša, odtiaľ popod diaľnicu smer Belušské Slatiny a Mojtín. Pokiaľ sa niekto vyberie vlakom tak do Púchova a zo stanice ide autobus cez Belušu priamo na Mojtín. Pokiaľ by boli akékoľvek problémy s nájdením základne treba telefonovať.

GPS: 48°59’04.4″N 18°24’28.5″E

Jeden komentár

  1. viem, že niekedy je takže nájsť vhodný termín, ale pozeráte aj termíny iných zaujímavých akcií, aby sa termínovo neprekrývali ? lebo …….. je to 🙁 https://sss.sk/speleoskola-2022/

Comments are closed.