Lezecké dni na Mojtíne

DSC 4613

V dňoch 25. – 27.9.2020 sa uskutočnia siedme lezecké dni na Mojtíne. Celá akcia bude pod patronátom Horskej Záchrannej Služby s jej vyškolenými inštruktormi, v spolupráci s OS Liptovský Mikuláš a JK Dubnica nad Váhom. Nový adepti si budú môcť osvojiť jednolanovú lezeckú techniku a skúsenejší jaskyniari sa budú môcť zdokonaliť vo svojich znalostiach.

Trenažér jednolanovej techniky bude neďaleko obce Mojtín, pre adeptov, ktorým to pôjde od ruky bude na záver zlatá klinec programu v podobe zlaňovania 70 m steny vo voľnom teréne alebo Májovej jaskyne.

Večer si spríjemnime náučným rozprávaním o prvej pomoci v jaskyniach, spolu s posedením pri pive a ohni s dobrou partiou ľudí.

Je potrebné aby adepti mali so sebou lezeckú výstroj: speleo sedačka, ručný (Jumar) a prsný (Croll) blokant, brzda (STOP), ypsilonka (Speleogica), čelovka a prilba ale hlavne dobra náladu a chuť! Pokiaľ budete mať záujem ísť do Májovej jaskyne, treba si pribaliť aj kombinézu.

Ubytovanie:

ZDARMA, na jaskyniarskej základni na Mojtíne, nutné si je priniesť spacák, prípadne stan. Miesta je dosť.

Strava:

z vlastných zásob, na základni je aj malá kuchynka, takže sa dá aj káva spraviť prípadne niečo malé uvariť. Potraviny sú na skok od základne. Je možnosť opekať.

AKCIA SA USKUTOČNÍ POKIAĽ SA PRIHLÁSI MINIMÁLNE 10 ĽUDÍ.

Je potrebné sa nahlásiť do 10.9.2020

U Ľubici Marekovej buď na telefónnom čísle: +421908447205 alebo emailom: lub.luhova@gmail.com

Účastnícky poplatok bude 10 €, uvaríme guláš, príp. inú hustú polievku (sobota) a pokryjeme spotrebu za energiu spotrebovanú na základni.

Prístup:

najjednoduchšie sa autom dostanete po diaľnici do obce Beluša, odtiaľ popod diaľnicu smer Belušské Slatiny a Mojtín. Pokiaľ sa niekto vyberie vlakom tak do Púchova a zo stanice ide autobus cez Belušu priamo na Mojtín. Pokiaľ by boli akékoľvek problémy s nájdením základne treba telefonovať.

GPS: 48°59’04.4″N 18°24’28.5″E

Komentár WEB

Pridaj komentár

Facebook komentár