IV. ročník Lezeckých dní na Mojtíne

, IV. ročník Lezeckých dní na Mojtíne, Slovenská speleologická spoločnosť

, IV. ročník Lezeckých dní na Mojtíne, Slovenská speleologická spoločnosťV dňoch 17. – 20. 5. 2012 sa budú konať v obci Mojtín v Strážovských vrchoch v poradí už štvrté Lezecké dni pod záštitou Slovenskej speleologickej spoločnosti a Horskej záchrannej služby. Pôjde o prvý z tohtoročných kurzov Speleologickej školy SSS, v rámci ktorého si pod dohľadom skúsených inštruktorov a jaskyniarov môžu najmä mladí adepti osvojiť jednolanovú techniku a starší obnoviť a rozšíriť svoje zručnosti a znalosti alebo sa podeliť o svoje skúsenosti.

      Stretneme sa v obci Mojtín 17. mája na jaskyniarskej základni (každý na Mojtíne vie, kde to je) alebo na údolnej stanici lanovky pod Javorinou, kde budeme aj spať, jesť, učiť sa a v sobotu večer aj tancovať. Večer posedenie pri ohni, pive a gitare.

      Každý povinne so sebou lezecký výstroj podľa nákresu: speleo sedačka, ručný a prsný blokant, brzda (najlepšie STOP Petzl), rukavice a prilba! Laná dodáme my.

     Ubytovanie: Zadarmo. Žiadny luxus (sme jaskyniari), ale pekne spolu v blízkosti trenažéra. Treba si vziať spacáky a karimatky. Komu prekáža, keď niekto chrápe, nech si zoberie aj stan, miesta máme dosť.

     Stravovanie: Hlavne z vlastného batoha, v blízkom penzióne je mož-nosť dať si obed aj večeru podľa dennej ponuky. Na mieste je i malá kuchynka, kde sa dá niečo si ukuchtiť. V dedine sú dva obchody.

   Keďže potrebujeme vedieť vopred, aká bude účasť, je nutné, aby sa záujemcovia včas prihlásili u niektorého z organizátorov:

     Uvaríme guláš a zabezpečíme aj pivo. Tento špás nás bude niečo stáť. Účastnícky poplatok je 10 € (kto chce, môže dať aj viac).  P. S. : Na treťom ročníku sa nás stretlo okolo sto ľudí a bolo veselo. Prišla aj Markíza.

    Kde nás nájdete? Mojtín je obec neďaleko Považskej Bystrice. Dostanete sa tam najrýchlejšie autom po diaľnici do obce Beluša a odtiaľ popod diaľnicu smer Belušské Slatiny. Alebo vlakom do Púchova, zo stanice ide autobus cez Belušu priamo na Mojtín. Na Mojtíne stále po hlavnej ceste smer penzión Barborka, hľadajte buď jaskyniarsku základňu alebo údolnú stanicu lyžiarskeho vleku pod Javorinou. Po dedine roz-miestnime tabuľky s označením. GPS 48° 58′ 45,77″ S, 18° 25′ 9,99″ V

propozízie

 

 

   

Komentár WEB

Pridaj komentár

Facebook komentár