Novinky od Lukáša Vlčeka

Relácia pre deti a mládež Lovci výletov na rádiu Devín prináša terénnu reportáž z Devínskej Kobyly, v ktorej vám skúsený geológ a speleológ Lukáš Vlček rozpovie, ako sa stať jaskyniarom a čo všetko možno v podzemí zažiť 🙂
http://www.rtvs.sk/rss/audio?showId=1158

Tektonika okolia Liptovského Jána, rozbor sedimentov z Liskovskej jaskyne, súvis rozmiestnenia malokarpatských závrtov s geologickým podložím, paleontologické nálezy z Prepoštskej jaskyne ale aj ďalšie zaujímavé témy nádjete v článkoch najnovšieho čísla časopisu AGEOS k stiahnutiu vo formáte pdf.
http://geopaleo.fns.uniba.sk/ageos/articles/download_en.php?yr=2014&volume=6&issue=2

Chystáte sa na Sardíniu a máte záľubu v montanistike, archeológii či historickom podzemí? V tom prípade vás táto stránka určite poteší!
http://www.minesofsardinia.com/IndexMiniereIng.php

Výstava fotografií so speleologickou tematikou Speleofotografia 2014 v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva na Školskej 1 v Liptovskom Mikuláši potrvá do konca decembra. Následne si ju môžte pozrieť v Košiciach či Bratislave, ale poputuje aj do zahraničia – na Ukrajinu, do Maďarska, Poľska, Rumunska a Českej republiky. Fotografie výstavy si môžte prehliadnuť aj tu. 
http://speleofotografia.sss.sk/?p=2301

Fotografujete v jaskyniach? Urobili ste zábery jaskynnej fauny, o ktorých sa domnievate, že by boli súce na účasť vo fotografickej súťaži? Tak potom je tu šanca práve pre vás! Od novembra do februára prebieha fotografická súťaž organizovaná španielskymi speleológmi s témou „Flora y Fauna cavernícola“.
http://bioespeleologia.blogspot.com.es/2014/11/v-concurso-internacional-de-fotografia.html

Komentár WEB

Pridaj komentár

Facebook komentár