Nový blog pre členov SSS

blog 2

Milé jaskyniarky, milí jaskyniari

Pre lepšie a rýchlejšie zdieľanie informácií o vašich jaskyniarskych činnostiach aj záujmoch, ale aj pre váš prejavený záujem o odbornejšie poradenstvo, bazár jaskyniarskeho vybavenia sme pre vás pripravili blog členov SSS. Blog je verejne prístupný všetkým čitateľom internetu, nájdete ho na odkaze

https://blog.sss.sk/

 

Čo vám blog prináša?

Rýchle, jednoduché pridanie článku (príspevku) a zdieľanie s ostatnými jaskyniarmi SSS cez webový prehliadač.

Svoje príspevky (články, oznamy, pozvánky, fotografie) môžete zverejňovať pod zvolenou kategóriou (Art, burza, fotogaléria, história, lezenie SRT, literatúra, mapovanie, nezaradené, novinky, speleobiológia, speleopotápanie, speleogeológia, výstroj). Každý príspevok – článok môže byť komentovaný ďalšími čitateľmi, ale rovnako tak aj vami. O pomoc pri riešení speleologického problému sa môžete prostredníctvom blogu rýchlo obrátiť na celú základňu SSS a ďalších čitateľov blogu.

Ako docielime aby sme boli informovaní o novo pridaných článkoch v blogu ako aj jednotlivých komentároch?

Pre dostávanie oznámení (notifikácií) e-mailom o pridaných nových článkoch v blogu ako aj ich komentároch je potrebné pridať prvý raz vlastný komentár k ľubovoľnému článku. Na to aby sa váš komentár zobrazil stačí vyplniť vaše prihlasovacie údaje, ktoré použijete pri ďalších reakciách (komentároch) a pridaní článku: meno, e-mail adresa, adresa webu v tvare (http://vaša_webadresa ). Ak ste už pred tým pridali článok použite presne tie údaje (meno a a e-mail adresa).

Pred kliknutím na odkaz „Pridať komentár“ zvoľte podľa voľby možnosti:

–        Upozorniť ma na nové komentáre cez e-mail.

–        Upozorniť ma na nové články prostredníctvom mailu.

Pre zobrazenie komentára je potrebná prvé schválenie (autorizácia) administrátorom blogu, ale len prvý raz. Po prvom schválení sa vám vaše ďalšie komentáre automaticky zobrazia pod článkami, ale len pod splnenou podmienkou, že použijete rovnaké meno aj e-mail adresu ako ste zadali pri prvom komentári. Preto si ich uložte a zapamätajte.

Ako pridám svoj nový článok?

  • Kliknite hore na úvodnej stránke blogu blog.sss.sk na odkaz: Vlož nový článok
  • Vyplňte formulár. Do kolonky Meno vyplňte meno ktoré chcete aby sa zobrazilo. Vyplňte vašu e-mail adresu, na ňu budete dostávať potvrdenia (notifikácie o zverejnení, novinky, komentáre k článkom).  Meno aj e-mail adresu si uložte.
  • Napíšte do kolónky Názov článku názov, ktorý sa zobrazí pre čitateľov.
  • Volitelne vyplnte kľúčové slovo charakterizujúce článok (bližšia charakteristika článku, lokalita, názov jaskyne a pod.) je možné pridať aj viac slov, je potrebné ich oddeliť čiarkou.
  • Vyplňte antispamovú kontrolu 1+1, napíšte číslo 2.
  • Vyberte si kategóriu pod ktorú váš článok patrí, kde bude zobrazený.
  • Vyplňte textový obsah článku (kolónka – Telo článku) – je to text, ktorý sa zobrazí ako článok. Web adresy – odkazy píšte v tvare http://webadresa.
  • Nahrajte obrázky k článku. Budú zobrazené presne v takom poradí ako ich načítate, teda od prvého po 30-ty (maximálny počet). Obr. budú zobrazené v rozlíšení 1024 x XXX pixelov. V úvode článku bude zobrazená prvá načítaná fotografia. Názov súboru načítaných fotografií k článku ostáva zachovaný, bude zobrazený čitateľom presne tak ako ho máte vo vašom zariadení.
  • Kliknite na „Odoslať článok“. Následne po schválení administrátorom vám príde oznámenie o pridaní článku do blogu. Po prvom schválení vášho článku administrátorom blogu, budú vaše ďalšie príspevky už pridávané automaticky, ale pod podmienkou, že pri ich zadávaní použijete rovnaké meno aj e-mail adresu ako po prvý raz. Presne tak ako pri komentároch.

Pomýlili sme sa v texte. Ako môžeme editovať svoj príspevok?

Ak sa pomýlite, máte v texte napr. preklepy, chybné údaje atď., napíšte žiadanú opravu – opravený text na e-mail adresu blog@sss.sk

Administrátor sa vám v prípade potreby ozve, nezabudnite uviesť názov článku, vašu e-mail adresu k článku a vaše meno. Následne opraví vami žiadanú zmenu. To platí aj pre komentáre.

Vaše otázky ako aj návrhy na vylepšenie blogu a pre pridanie ďalších kategórií píšte na e-mail adresu blog@sss.sk