Speleofotografia 2018 – Pozvánka na súťaž jaskynnej fotografie

Speleofotografia

Roku 2018 sa SSS spolu so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva, Správou slovenských jaskýň a mestom Liptovský Mikuláš už tradične podieľajú na organizácii 19. ročníka medzinárodnej fotografickej súťaže s jaskyniarskou tematikou.

Speleofotografia je fotografická súťaž medzinárodného charakteru, ktorá si po minulé roky vyslúžila svetovú prestíž. Posledného ročníka, roku 2016, sa zúčastnilo množstvo autorov z dvadsiatich krajín sveta, ktorí do súťaže prihlásili stovky fotografií.

Diela vyhodnocuje medzinárodná odborná porota, zložená z jaskynných fotografov zvučného mena. Súťaží sa v dvoch kategóriách:

Krása jaskýň 

Speleomoment

Sto najlepších diel bude vytlačených a vystavených, ako aj publikovaných v katalógu fotografií. V každej kategórii budú ocenené najlepšie 3 fotografie hodnotnými cenami. Zo všetkých prihlásených fotografií porota vyberie hlavnú cenu Speleofotografie 2018, ktorej autor bude aj víťazom 19. ročníka súťaže. Bude vyhlásená aj Cena hlasovania verejnosti na sociálnych sieťach. Súťaže sa môže zúčastniť každý fotograf, ktorý splní všetky jej podmienky uvedené v propozíciách súťaže. Svoje diela môže do súťaže zasielať prostredníctvom elektronického formulára na stránke http://www.speleofotografia.sss.sk. Tu nájdete aj propozície súťaže a mnoho zaujímavostí z jej minulých ročníkov. Súťaž možno priebežne sledovať aj na web stránke sociálnej siete https://www.facebook.com/speleofotografia. Neváhajte a zapojte sa do súťaže aj Vy!

Tešíme sa na pohľad do tajomného sveta jaskýň cez objektív Vášho fotoaparátu

 

Komentár WEB

Pridaj komentár

Facebook komentár