Speleomíting 2024 – update

bSSS2

Speleomíting 2024 sa uskutoční 23. a 24. marca 2024 v priestoroch Slovenského Múzea Ochrany Prírody a Jaskyniarstva.

Bližšie informácie o podujatí budú priebežne zverejňované na webe SSS a na facebookovej stránke Speleomítingu (ktorú odporúčame „lajknúť“ aby Ste boli automaticky informovaní o všetkých novinkách).

Prihlasovanie príspevkov je otvorené a Vaše príspevky môžete registrovať TU. V prípade problémov s registráciou príspevku, alebo pokiaľ máte nejaké otázky, volajte prosím 0915273157 (Nela Ševčíková). Vaše príspevky môžete prihlasovať v kategóriách: 1) domáce postupy/pbjavy; 2) Postupy/objavy v zahraničí; 3) Fotografie (posterová prezentácia); 4) Mapové diela (posterová prezentácia); 5) populárno – vedecký príspevok v oblasti speleológie; 6) Ochrana Krasu a jaskýň. Iba registrované príspevky budú zaradené do programu. Termín uzávierky registrácie príspevkov je 29. 02. 2024

Okrem prednáškovej časti sa môžete tešiť na predajcov speleologickej výstroje, a doplniť si chýbajúci materiál, resp. prehliadnuť ich punuku.

V rámci programu budú môcť účastníci zahlasovať v súťaži o nové logo Speleomítingu, a v prípade, že sa chcete zapojiť a logo navrhnúť, môžete tak spraviť na tomto linku (https://forms.gle/2KT8WiWjQEbxiMUK6). Tiež plánujeme súťaž o najlepšie mapové dielo, ktoré bude hodnotené odbornou komisiou a súčasne prebehne divácke hlasovanie.

Terénne exkurzie/pracovné akcie sú plánované na nedeľu, 24. 03. a pozývame všetkých jaskyniarov z blízkeho i vzdialenejšieho okolia, aby neváhali a navrhli terénnu exkurziu alebo pracovnú akciu, na ktorú sa účastníci budú môcť prihlásiť. Ak chcete zorganizovať terénnu akciu, prosím prihláste ju na tomto linku: (https://forms.gle/wiW4E5nmeaHvnyqq9), alebo na čísle 0915273157.

Termín Speleomítingu sa prekrýva s termínom volieb prezidenta SR. Speleomíting sa začína o 9:00 a ukončenie bude približne o 18:00 (možno neskôr). Dáva to časový priestor sa volieb zúčastniť v mieste bydliska pre tých, ktorí nepochádzajú zďaleka. Všetci, ktorí sa v mieste bydliska nebudú nachádzať a chcú sa volieb zúčastniť si môžu vybaviť voličské preukazy a odvoliť v LM. Návod ako postupovať pri žiadosti o voličský preukaz nájdete tu: Prezidentské voľby | Návody.Digital (navody.digital), a žiadosť je potrebné odoslať do 4. marca 2024.

Budeme radi, ak sprostredkujete tieto informácie všetkým členom Vašich jaskyniarskych skupín.

Ďakujeme, že Vašou účasťou spoluvytvárate Speleomíting, 

Tešíme sa na stretnutie!

Organizátori